Kostnadseffektiv Webtjänst
Snitcher Infotrace är en webblösning vilket gör att det inte blir några kostnader för installation.Dessutom behöv ingen egen IT-avdelning som skall driva och supportera tjänsten. Spårbarhet
Genom att identitetsmärka råvaror, batcher och leveranser säkerställs full spårbarhet såväl inom som utanför anläggningen. Snitcher Infotrace är anpassat till de krav som livsmedelsverket ställer på spårbarhet framåt och bakåt i produktionskedjan. Egenkontroller (HACCP)
Man kan fritt välja de punkter för egenkontroll man vill ha. Värden som kan dokumenteras är temperatur, tid, plats och provsvar med mera. Dessa kan sedan användas för t.ex externa revisorer eller eget kvalitetsarbete.
Med spetskompetens inom inbyggda system och industriell IT bidrar Prevas med innovativa lösningar som skapar tillväxt.info@prevas.se